Vállalatirányítási rendszer
Vállalatirányítási rendszer
Szöveges (több soros) megjegyzés sablonok használata
Valós idejű feldolgozás
Adatok kezelése
GINOP-3.2.2.-2016 pályázat társadalmi egyeztetésen
Folyamatos az EKÁER modul karbantartása

Mint sokunk számára ismert, az Elektronikus Közúti Áruforgalom Ellenőrző Rendszer (EKÁER) kiforratlansága miatt rendszeresen (1-2 havonta) változik az elektronikus interfész, amivel a vállalatirányítási rendszerek kommunikálni képesek a központi EKÁER rendszerrel.
Szerencsére a Flexium EKÁER modul fejlesztésének már kezdeti szakaszában (2014 decemberében) nyilvánvaló volt számunkra, hogy informatikailag milyen kiforratlan az EKÁER. Illetve az is, hogy a merev szabályoknak és az informatikaileg korrektnek tűnő kidolgozásnak nincs sok közük a a valósághoz (értsd a KKV szektorban szükséges rugalmassághoz és komplexitáshoz). Így már a kezdetektől úgy terveztük meg a rendszert, hogy minden kommunikációt letárolunk EKÁER-számonként összegyűjtbe. Ez konkrétan azt jelenti, hogy minden Flexium-ból küldött üzenet teljes tartalmát letároljuk, és mellé archiváljuk a válasz üzenetet is. Mind sikeres, mind sikertelen kérés esetén.
NAV vizsgálat alatt a vállalatirányítási rendszerek?

A közelmúltban felröppent a hír, amely szerint az adóhatóságok az ellenőrzéseik során januártól a vállalatirányítási rendszerekbe is teljes körű betekintést nyerhetnek, s azon belül szinte bármilyen műveletet lebonyolíthatnak. Ettől a hírtől természetesen több cég is megijedt, azonban ha alaposabban is megvizsgáljuk az új törvénymódosítást, könnyedén észrevehetjük, hogy ez a vállalatirányítási rendszereket használó cégek esetében pozitívum. Hogy miért?
Mac platformon tud a vállalatirányítási rendszer angolul?

Ahogyan számtalan egyéb folyamat, úgy a hatékony szoftveres vállalatirányítás is Nyugaton kezdte el először bontogatni a szárnyait. Így az első sikeres vállalatirányítási rendszerek ott jelentek meg, s a fejlődésük azóta is töretlen. Az USA területén kivételesen nagy kereslet van a minőségi ERP rendszerekre, azonban ez a régió nagyban különbözik az európai piactól. Nincs ez másként a használatban lévő platformok kapcsán sem.
Míg hazánkban a nagyobb vállalatok is leggyakrabban Windows rendszereket használnak, addig nyugaton a Macintosh alapú rendszerek is elterjedtek, így alapkövetelmény, hogy a „vállalatirányítási rendszer angolul” is tudjon, no és kompatibilis legyen az ott használt operációs rendszerekkel. A Flexium vállalatirányítási rendszer esetén a megfelelő kompatibilitás nem kérdéses, ugyanis rendszerünk bármely platformon biztossággal használható.
Számvitel a webáruházban – integrált vállalatirányítási rendszerrel

Nem kérdéses, hogy a webáruházak manapság meglehetősen fontosak a kereskedelemben, sőt a kereskedelmi élet meghatározó szegmenségé nőtték ki magukat. Az internetről rendelő vásárlók száma évről-évre nő, ahogy külföldön úgy természetesen Magyarországon is. Ugyanakkor a megnövekedett igényekhez nem képes minden webáruház tulajdonos jól alkalmazkodni, s ezek a cégek idővel elveszítik a vásárlóközönségüket, s végül teljesen eltűnnek a kereskedelemből. Így a minőségi és átlátható kereskedelemhez egy integrált vállalatirányítási rendszer nélkülözhetetlen, s erre a tényezőre mindenképp érdemes gondolni!
ERP rendszerek bérlése, vagy vásárlása?

Az ERP rendszerek bevezetésénél általános problémát szokott okozni a bérlés, illetve a licenc vásárlás kérdésköre. Ez nem is csoda, ugyanis a vásárlásnak és a bérlésnek is megvannak az egyedi sajátosságai, amelyek pozitív és negatív hatással is lehetnek egy adott cégre, vállalkozásra. Alapvetően elmondhatjuk, hogy mindkét lehetőség megbízhatóan és biztonságosan használható, így a döntést az egyedi igények és természetesen az anyagi ráfordítás mértéke határozza meg.