Új, nagyon hasznos biztonsági funkció került a rendszerbe: A táblázat-beállítások módosíthatóságát már objektum-szinten lehet szabályozni jogosultság-szinten.
Ezzel a funkcióval hatékonyan lehet korlátozni a felhasználók adat-hozzáférését úgy, hogy közben a számára fontos panelokon (táblázatokban) nem korlátozzuk azt. Tehát korlátozni lehet azt, hogy milyen adatot jeleníthessen meg, és esetleg milyen adatot exportálhat ki a rendszerből.
A fejlesztés eredménye az lett, hogy egy adott objektumra vonatkozó táblázat-beállítás kezeléséhez (módosításához vagy létrehozásához) még az adott objektumhoz kapcsolódó jogosultság-rekordban is be kell kapcsolni a Táblázat-beállításokat módosíthat kapcsolót.
Ezáltal egy adott táblázatot csak akkor tud módosítani, ha explicit ahhoz az objektumhoz van releváns jogosultsága.
Generikusan bevezettük az automatikusan generált árlisták fogalmát. Ezek azok az árlisták, melyeket a rendszer magától karbantart.
Jelenleg három típusú automatikusan karbantartott árlistát támogatunk. Mindhárom az alapértelmezett készletérték-csoporthoz tartozó (vagy cég-szintű készletérték kezelés esetén a cégre vonatkozóan) értékek:
Nyilvántartási árak
Önköltségi ár
Effektív önköltségi ár (fejlesztés alatt)
Az ilyen jellegű árlistákat eddig ügyfél-specifikusan, egyedi szervizekkel tartottuk karban.
Ezeket az árlistákat kézzel kell […]
Az új fejlesztéssel megoldottuk, hogy minden beszerzés jellegű bizonylat (bejövő számla, rárakódó költség, stb.) képes automatikusan újraértékelni az érintett cikkeket a vonatkozó időszakban (adott hónapban). Bevezettük a fix értékelési időszakok használatát (fixen havi v. évi), és az újraértékelések mindig egy teljes időszakra futnak le.
A Rárakódó költségek képernyő komoly „ráncfelvarrás”-on esett át.
A költség eredetét (ahonnan jön a rárakódó költség) ki lehet választani egy bizonylatból (tipikusan bejövő számlából vagy vegyes könyvelésből).
Egy számla vagy könyvelési tételt lehet beemelni, és annak a költségét egészben vagy részben lehet ráterhelni az áru tételekre.
A rárakódó költség bizonylat tárolja a […]
Az új fejlesztéssel jelentősen egyszerűbbé vált az általános (generikus) reportokban az egyedi mezők (custom field-ek) hozzáadása és azokhoz ügyfél-igényekre szabott számítás / algoritmus hozzárendelése.
Ez a fejlesztés megnyitja az utat, hogy a fontosabb kontrolling beszámolókat könnyedebben testre szabjuk, ne kelljen lemásolni és egyedi (custom) beszámolót készíteni helyettük. Elég lesz egy-egy egyedi mezőt létrehozni a beszámolóba, és […]
Forgalmi beszámoló új elvek szerint számolja az önköltséget és az abból származó profit-ot az értékesítési bizonylatkora.
Ez Időszaki átlagáras módszer esetén kritikus.
Új kapcsoló: Önköltség (ELÁBÉ, gyártási költség) és nyereség számítása. Alapértelmezetten ki van kapcsolva.
Ha ez a kapcsoló ki nincs bekapcsolva, akkor nem számít önköltséget (és profitot).
A fejlesztés eredményeképpen több lezárt időszakot átölelő forgalmi kimutatás is futtatható. Hiszen forgalmi tételenként nézi a záró átlagárat, nem a teljes kimutatás időszakára.
Fontos fejlesztés, hogy ezáltal lehetőség van előzetes nyitott értékesítési bizonylatok (rendelés, stb.) önköltségének számítására is a jelenlegi nyilvántartási és önköltségi árral.
Egy érdekes, és sok mindenre használható új funkcióval bővült a – már eddig is komplex – készlet beszámoló.
Egy adott dátum tartományra egy gomb nyomásra le lehet kérni úgy a készletet (és a szokásos egyéb kulcs-számokat), hogy a dátum tartomány minden napjára visszamenőlegesen kiszámolja az adatokat.
Az „Időszakra …” gombra a program bekér egy dátum tól-ig tartományt, és utána jön a beszámoló: minden napra lekér egy-egy készlet beszámolót a megadott paraméterekkel, és ezeket a nap-cikk-raktár hármasokat jeleníti meg egyszerre. Úgy működik, mintha minden napra lekérnénk egy-egy beszámolót, és összeraknánk egy táblázatba.
Természetesen nemcsak az aktuális készletet, hanem a tervezett értékeket (foglalt, elérhető, gazdálkodási, rendelendő) is kiszámolja visszamenőlegesen, mintha azokon a napokon kértük volna le.