A panel-rekordok közötti keresés /szűrés lehet egyszerű, vagy bonyolultabb (kiterjesztett) is.
Szűrési feltételként a panelen jelen levő bármely mező(k) megadható(ak). Amennyiben több mező van megadva, a mezők között ÉS kapcsolat van, vagyis olyan eredménylistát kapunk, mely mindegyik szűrési feltételnek eleget tesz.
Amikor keresési módba kapcsolunk, törlődik az összes adat a panelen.
Keresési feltételt adhatunk meg normál mezőn(pl. Cikk-kód), DF(display field) mezőn (pl. Cikk név) vagy PDF (pure display field) mezőn is (pl. Adó-csoport neve).
A „Keresési” módban ha Entert nyomunk, ez egyenértékű az Ok gomb megnyomásásval.
A találati listát módunk van a rajta szereplő mezők szerint csökkenő vagy növekvő sorrendbe rendezni. A fejlécben szereplő mezőre rákattintva növekvő sorrendbe rendezi, ha még egyszer rákattintunk, csökkenő.
Az Esc gomb lenyomásával kilépünk az aktuális keresésből.
Keresés/szűrés a fej-adatban(root) #
Az alábbi példában azokat a bejövő számlákat keressük, amik nyitottak, a szállítójuk egy adott szállító, és a teljesítés dátuma egy adott dátum tartományba esik. Kiterjesztett keresés mező szinten (jelen esetben Teljesítés dátuma) a CTRL-E billentyűk lenyomásával lehetséges. Amennyiben rögzítettük az összes szűrési feltételt, az OK gomb megnyomásásval megkapjuk a szűkített eredmény-listát.
Az Adatok fült lenyitva a megadott keresési feltételeket sablonok formájában el lehet menteni, és be lehet olvasni.
Amennyiben törölni szeretnénk az összes szűrési feltételt, a „Szűrés nélkül” nyomógomb megnyomásával megkapjuk a teljes listát.
Keresés/szűrés tételsorban #
Tételsor szinten is adhatunk meg szűrési feltételt. Például ha a Partner címénél irányítószámra szűrünk, azokat a Partnereket fogjuk megkapni melyeknek a címeik között létezik az adott irányítószám.
A Kiterjesztett kereséssel (CTRL E-lenyomásásval) pedig lehetőségünk van egy irányítószám-intervallumra szűrni.
Keresés/szűrés PDF mezőkre #
Ebben a példában nem a Fellettes kódjára hanem nevére szűrünk, ami PDF mező.